Droga w Wiśliczce odebrana

Sołtys Wiśliczki wraz z mieszkańcami zorganizowali spotkanie w z związku z zakończeniem prac i odbiorem drogi.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od kilkudziesięciu lat. Dziś mogą jeździć i poruszać się po wyremontowanej drodze. 
W ramach przeprowadzonych prac zmodernizowano ponad 500 m drogi oraz wykonano pobocza gruntowe ulepszone materiałem kamiennym. Wartość robot wyniosła blisko 600 tys. zł. z czego 150 tys. zł. pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostała kwota stanowiła środki własne powiatu.

Na spotkaniu w Wiśliczce Powiat reprezentowali: Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, Wicestarsota Olkuski Paulina Polak, Radny Rady Powiatu w Olkuszu Michał Mrówka oraz dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.
Dziękujemy za wsparcie w pozyskaniu środków na remont drogi Panu Ministrowi Jackowi Osuchowi oraz Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie - Wojewoda Małopolski.
Małe w skali ale wielkie dla mieszkańców Wiśliczki wydarzenie za nami. Już teraz mogą oni cieszyć się z wyremontowanej drogi. Od początku kadencji ta inwestycja - obok innych ważnych i dużych - była moim plano-marzeniem. Dziś nowa droga stała się faktem. Dziękuję Pani Sołtys za zaproszenie i fanstastyczną atmosferę na spotkaniu. - mówi starosta Bogumił Sobczyk.

 

 


Drukuj