Czwartek, 29-02-2024
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet  1, Kierunek interwencji  1.1 w ramach NPRCz 2.0. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uzyskała środki finansowe w wysokości 24769,00 zł. Biblioteka kupiła 903 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane). Zakupiono 627 egz. literatury pięknej dla dorosłych, 119 egz. książek niebeletrystycznych oraz 142  egz. literatury pięknej dla dzieci i młodzieży i 15 egz. książek niebeletrystycznych dla dzieci i młodzieży. Książki przekazano do biblioteki przy ul. Francesco Nullo 29b oraz do filii. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Informacja o dofinansowaniu jakie uzyskała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uzyskała dofinansowanie w wysokości 24 769 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zdjęcie zostało zrobione w Czytelni olkuskiej Biblioteki. Przy niewielkim, szklanym stoliku stoją dwa kolorowe fotele – zielony i czerwony. Na fotelu czerwonym siedzi kobieta, trzyma w rękach zapisane kartki. Po drugiej stronie, w fotelu zielonym siedzi mężczyzna w okularach.

My z Olkusza – spotkanie z prof. Dariuszem Rozmusem

28 września 2023 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach projektu MY Z OLKUSZA.

Zdjęcie zostało zrobione przed budynkiem olkuskiej Biblioteki. Przedstawia dużą grupę młodzieży, pozującą do wspólnego zdjęcia.

Ruszył projekt "Maria Płonowska - malarka zapomniana"

Pod koniec września Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu rozpoczęła realizację projektu „Maria Płonowska – malarka zapomniana”, realizowanego w ramach IV edycji konkursu grantowego „𝗗𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶 𝗞𝗮𝗽𝗶𝘁𝗮𝗻𝗮 𝗡𝗲𝗺𝗼” dofinansowanego w kwocie 20 000 zł przez Fundację BGK. Głównym celem projektu jest przypomnienie postaci wybitnej, lecz zapomnianej malarki Marii Płonowskiej (1878 – 1955) związanej z ziemią olkuską, w 145. rocznicę jej urodzin.

Zdjęcie zostało zrobione w Czytelni olkuskiej Biblioteki. Na kolorowych fotelach siedzą kobieta i mężczyzna. Mężczyzna trzyma w ręce mikrofon. Pomiędzy nimi stoi mały, okrągły, szklany stolik. W tle na ekranie widać wyświetlony slajd z zaproszeniem na spotkanie autorskie z Filipem Springerem.

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

22 września 2023 roku, czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z pisarzem i fotografem - Filipem Springerem.

grafika z ikoną "i" oznaczającą informację

TAURON rozpoczyna kontrole mikroinstalacji fotowoltaicznych

Przekazujemy Państwu informację TAURON Dystrybucja S.A. dotyczącą kontroli mikroinstalacji prosumentów:

Plakat Małopolska Tour

Małopolska Tour - rodzinny rajd rowerowy

𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 𝐧𝐚 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐲 𝐫𝐚𝐣𝐝 𝐫𝐨𝐰𝐞𝐫𝐨𝐰𝐲 20 sierpnia na Pustyni Błędowskiej

Menu

Wróć do początku strony