“Zapisani na skrzydłach historii” - Powiatowy Konkurs Plastyczny zakończony

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu zakończyło realizację projektu „Z motylem na skrzydle”, który był częścią ogólnopolskiego konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo”. Głównym celem projektu było propagowanie wiedzy na temat mało znanych polskich naukowców, odkrywców i wynalazców, których osiągnięcia nie są doceniane, a zasługują na pamięć.

 

W ramach projektu odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zapisani na skrzydłach historii”. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z naszego terenu.

W kategorii szkół podstawowych, I miejsce zdobyła Antonina Burakowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu. Wśród szkół ponadpodstawowych, zwyciężyła Klaudia Figiel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

Wszyscy nagrodzeni:

Szkoły podstawowe:

I Miejsce – Antonina Burakowska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu

II Miejsce – Natasza Dudek Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jaroszowcu

III Miejsce – Zofia Majcher Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Rodakach

Wyróżnienie: Lena Frączek Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Olkuszu

Szkoły ponadpodstawowe

I  Miejsce – Klaudia Figiel I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

II Miejsce – Sylwia Figiel I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

III Miejsce – Jan Chmist II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu

Wyróżnienie: Emilia Żelichowska II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu

Projekt „Z motylem na skrzydle” otrzymał grant w wysokości 20 tysięcy złotych, przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkoła otrzymała grant w wysokości 15 tysięcy złotych na realizację projektu „Poznać nieznane odkryć zapomniane – rola Hirszfelda i Funka w kształtowaniu współczesnej nauki”.

Bohaterami tegorocznej edycji projektu byli związani z Olkuszem Michalina Isaakowa, podróżniczka i entomolożka, oraz Antoni Kocjan, bohater II wojny światowej i genialny konstruktor lotniczych szybowców.

W ramach projektu zaplanowano wiele aktywności dla uczniów liceum oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym rajd śladami Antoniego Kocjana, plener malarsko-fotograficzny “Z pejzażem u Kocjana”, zajęcia edukacyjne w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zajęcia edukacyjne w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, warsztaty entomologiczne, zajęcia edukacyjne z pracownikami Nadleśnictwa Olkusz, zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 10 im. Lucyny Krzemienieckiej w Olkuszu, oraz organizację konkursu “Lotny umysł”.

Konkurs „Lotny Umysł” jest jeszcze przed, a organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają do wzięcia w nim udziału.


 

Antonina Borakowska
Antonina Burakowska1
Emilia Żelichowska
Jan Chmist
Klaudia Figiel
Lena Frączek
Natasza Dudek
Sylwia Figiel
Zofia Majcher

 


Drukuj