Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości - event wspierający lokalny biznes w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu. Powstał Klub Przedsiębiorczych Kobiet

W czwartek, 16 listopada br., do budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu przybywali przedsiębiorcy z powiatu olkuskiego, aby skorzystać z porad ekspertów z różnych dziedzin związanych z działalnością firm. Wśród odwiedzających pojawiło się też spore grono pań. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez olkuski PUP eventu pod nazwą „Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości” oraz specjalnego spotkania dla przedsiębiorczych kobiet z naszego terenu. W wydarzeniu wzięli udział włodarze Powiatu Olkuskiego, starosta Bogumił Sobczyk oraz jego zastępczyni Paulina Polak.

Podczas „Powiatowego Dnia Przedsiębiorczości” prowadzący działalność gospodarczą mogli otrzymać m.in. porady dotyczące dofinasowań, podatków, składek ZUS czy takich związanych z prawem pracy. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi bezpośrednio od ekspertów. Było to nieocenione źródło informacji dla tych, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o dostępnych formach wsparcia. Swoje stanowiska w Powiatowym Urzędzie Pracy mieli m.in.: Urząd Skarbowy w Olkuszu, ZUS w Olkuszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu, UMiG Olkusz, Krakowski Park Technologiczny, Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie

- Dzień przedsiębiorczości jest projektem, dzięki któremu osoby już prowadzące działalność gospodarczą, lub zamierzające ją założyć, mogą skorzystać z porad ekspertów z różnych dziedzin związanych z prowadzeniem biznesu. A dla całkiem młodych ludzi, to wydarzenie sprzyjające w podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu Piotr Polak.

Klub Przedsiębiorczych Kobiet

Jednym z elementów Powiatowego Dnia Przedsiębiorczości było też inauguracyjne spotkanie „Klubu Przedsiębiorczych Kobiet”. Ma on za zadanie między innymi: oferować wsparcie kobietom w budowaniu i rozwijaniu swoich firm, umożliwiać dostęp do eksperckiej wiedzy, czy w ułatwiać w nawiązywaniu kontaktów między sobą. Wszystko po to, aby kobietom w biznesie było łatwiej, aby zmniejszyć na tyle ile się da to, co je ogranicza w działalności gospodarczej.

Z inicjatywą takiego wsparcia, w postaci Klub Przedsiębiorczych Kobiet, wyszły pracujące w Urzędzie Pracy: Anna Janik i Anna Wójcik – doradcy zawodowi. Całości została opracowana i przygotowana przez zespół pod przewodnictwem Wioletty Hudzińskiej – kierownika Centrum Aktywizacji Zawodowej w olkuskim PUP.

Na jednej z sal urzędu pracy spotkało się kilkanaście pań z naszego powiatu, które reprezentowały różne branże i zawody. Poza merytoryczną dyskusją związaną z inicjatywą, uczestniczki mogły też wysłuchać prelekcji Jacka Liguzińskiego dotyczącej wsparcia oferowanego przez Krakowski Park Technologiczny. W spotkaniu tym uczestniczyli starostowie: Bogumił Sobczyk oraz Paulina Polak, którzy zadeklarowali swoją pomoc przy tworzącym się projekcie wspierania kobiet.

Oficjalnego otwarcie Klubu Przedsiębiorczych Kobiet dokonali: starosta Bogumił Sobczyk, dyrektor PUP Piotr Polak oraz kierownik CAZ Wioletta Hudzińska. Pierwszymi członkiniami Klubu zostały panie: Agnieszka Zub - Permanent Makeup Studio Trener Profesjonalny, Zofia Rydzyk – właściciel „Patrycja&Paweł”, Aleksandra Piasna-Ziarnik – właściciel Nova, Viktoria Novak – właściciel Vita&Jobs, Marida Zoń – dyrektor ZS Nr 4 w Olkuszu, Izabela Wiczewska – kierownik Praktycznej Nauki Zawodu w ZS Nr 4 w Olkuszu, Anna Klatt – dyrektor ZS ZDZ w Olkuszu, Agata Piś – właściciel „Salon Studio VenusExpert, Beata Kocjan-Dąbrowa – kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Olkuszu, Aneta Nielaba – dyrektor MOK Bukowno, Magdalena Girek - właściciel Salonu Kosmetycznego NOVY, Renata Ratajczak – właściciel „Salonu kosmetycznego”.

Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości oraz Klub Przedsiębiorczych Kobiet pokazują, jak ważne jest dla lokalnych przedsiębiorców utrzymywanie bliskich relacji z instytucjami, które mogą pomóc im w rozwoju działalności. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że było to niezwykle wartościowe doświadczenie. Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, jak deklarował jego dyrektor Piotr Polak, jest zdecydowany na kontynuowanie organizacji takich spotkań w przyszłości, aby dalej wspierać rozwój lokalnej przedsiębiorczości.


 


Drukuj