„Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły”

Już po raz dziewiąty miłośnicy pszczelarstwa otrzymali ule w ramach powiatowego programu „Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły”. O akcji rozmawiali z Mieszańcami Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk i Wicestarosta Rafał Czeladzki.

Zgodnie z zasadami programu, połowa uli trafia do osób, które stawiają pierwsze kroki w dziedzinie pszczelarstwa. Otrzymują oni również pakiety startowe. Z kolei 50 uli przeznaczonych jest dla doświadczonych bartników.

  • „Zostań bartnikiem ratuj pszczoły” to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Akcja została zapoczątkowana przez poprzedniego starostę Pawła Piasnego, a my ją z powodzeniem kontynuujemy. Kolejna edycja pokazuje, że z każdym rokiem zainteresowanie jest coraz większe. Wspólnie z naszymi Mieszkańcami przyczyniamy się do ochrony populacji pszczół oraz rozwoju pszczelarstwa w naszym regionie. Do naszej akcji podchodzimy kompleksowo. Ule i pakiety startowe to jedno, ale poza tym organizujemy szkolenia dla początkujących pszczelarzy, na których poznają tajniki pszczelarstwa i mają okazję porozmawiać z doświadczonymi w tej dziedzinie osobami - mówi starosta Bogumił Sobczyk.

Unikatowa w skali kraju akcja ekologiczna „Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły” to jedna z wielu zielonych inicjatyw organizowanych przez Powiat Olkuski. Inicjatywy te skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, łączą troskę o środowisko, promocję zdrowego stylu życia i edukację ekologiczną.


Drukuj