Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste powiatowe zakończenie roku szkolnego odbyło się w tym roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu.

Wśród zaproszonych gości, kadry nauczycielskiej i uczniów z niecierpliwością nasłuchujących ostatniego dzwonka obecna była również delegacja Powiatu Olkuskiego: Starosta Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Paulina Polak i Radny Michał Mrówka.

Uroczystość obfitowała w liczne wyróżnienia, gratulacje i podziękowania. Wśród wielu wręczonych nagród była również nasza powiatowa nagroda - Nagroda Starosty Olkuskiego dla najlepszego ucznia: Karoliny Knop-Hamerlik. Gratulacje.

Nie było to jednak zakończenie roku szkolnego, jakich wiele. Podczas tego ostatniego spotkania przed przerwą wakacyjną w murach szkolnych II LO pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wieloletnią Dyrektor Iwonę Srokę i przywitaliśmy nową Dyrektor - Agnieszkę Grzebinogę. Emocji i wzruszeń było dużo.

Starosta Bogumił Sobczyk mówił:

"Powiatowe zakończenie roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej ma dziś szczególny wymiar. Po pierwsze, odbywa się ono w szkole, w której empatia, życzliwość, bezinteresowne niesienie pomocy są powszechne. Przykładem tego jest choćby największe zaangażowanie całej społeczności II LO w pomoc uchodźcom. To właśnie w tej szkole zostały utworzone oddziały przygotowawcze, do których uczęszcza ukraińska młodzież. Po drugie, po 35 latach pracy w II Liceum Ogólnokształcącym i 15 latach bycia dyrektorem - na emeryturę odeszła Pani Dyrektor Iwona Sroka. W imieniu własnym a także wszystkich poprzednich starostów oraz całego powiatu dziękuję Pani Dyrektor za dekady poświęcone na rzecz rozwoju szkoły i wychowania kolejnych pokoleń. Pani działalność na zawsze zapisze się na kartach historii II LO. Owacje na stająco były najlepszym dowodem na to jakim szacunkiem i sympatią się Pani cieszy. Jednocześnie akt powołania na funkcję Dyrektora szkoły odebrała Pani Agnieszka Grzebinoga, jedna z nauczycielek II liceum. Życzymy nowej Pani Dyrektor powodzenia, wytrwałości i sukcesów. Trzymamy kciuki! Deklaruję również wolę współpracy i swoje poparcie."


 

 


Drukuj