Przyznanie nagród Starosty Olkuskiego za wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, w zawodach sportowych i festiwalach artystycznych.
Komisja powołana przez Zarząd Powiatu Uchwałą Nr 251/23/2022 z dnia 18.05.2022r. w składzie: Przewodniczący: Paulina Polak, członkowie: Marta Dziura, Krzysztof Dąbrowski, Rafał Solecki oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej: Iwona Piekoszewska i Magdalena Medyńska w dniu 22.06.2022r. dokonała weryfikacji wniosków złożonych przez dyrektorów szkół. Starosta Olkuski po zapoznaniu się z oceną merytoryczną komisji przyznał:
6 nagród pieniężnych dla laureatów konkursów, turniejów i olimpiad:
- Ludwikowi Madejowi uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - laureatowi Olimpiady Wiedzy Technicznej
- Zuzannie Grabowskiej uczennicy IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - laureatce XVIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” (kategoria plastyczna)
- Mateuszowi Roszkowskiemu uczniowi IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - laureatowi Wojewódzkiego Interdyscyplinarego Konkursu Filozoficznego
- Patrycji Tomczyk uczennicy Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu - laureatce 42.Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży (kategora muzyczna)
- Justynie Glonek uczennicy Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu - laureatce 42.Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży (kategoria muzyczna)
- Szczepana Ścigaja ucznia Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu - laureata 14.Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego Projekt na Szóstkę
27 nagród pieniężnych dla uczniów, którzy zdobyli złote medale w zawodach sportowych :
- Tomasz Bąchór z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w drużynowych szachach,
- Jagoda Kurkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w drużynowych szachach,
- Dominik Kurek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w drużynowych szachach,
- Barbara Goraj z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w drużynowych szachach,
- Wiktor Kuś z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Wawrzyniec Sioła z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Jakub Skowron z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Krzysztof Mędrek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Igor Soborski z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Adam Szymanek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym,
- Wiktoria Kozyra z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Aleksandra Zub z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Nikola Sołuściuk z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Amelia Basara z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Matylda Sarota z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Oliwia Bałszykiewicz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Julia Czarnota z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Wiktoria Fiołna z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Karolina Fiołna z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Kamila Pietruszka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Vanessa Nowak z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Emilia Januszek z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Julia Polakowska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Natalia Stach z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Oliwia Bartusik z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Eliza Faryńska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
- Pamela Sawicka z Zespołu Szkół Nr 4 Olkuszu - I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej,
4 nagrody pieniężne dla uczniów, którzy zdobyli brązowe medale w zawodach sportowych:
- Amelia Kiełtyka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - III miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży Festiwal Sztafet,
- Zuzanna Pawłowksa z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - III miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży Festiwal Sztafet,
- Julia Gregorczyk z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu - III miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim,
- Igor Dziewięcki z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu - III miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w rzucie oszczepem.
Nagrody pieniężne zostały przyznane też najlepszym uczniom wytypowanym na klasyfikacyjnej Radzie Pedagogicznej w każdej ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Olkuski:
1. Ludwik Madej I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
2. Karolina Knop-Hamerlik II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
3. Krzysztof Kulig IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
4. Jakub Petlic Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu
5. Kacper Drożyński Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu
6. Krzysztof Synowiec Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu
7. Bartosz Gwiazda Zespół Szkół w Wolbromiu
8. Alicja Jagła Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu