Kwalifikacja wojskowa 2025 zakończona!

W powiecie olkuskim dobiegła końca się kwalifikacja wojskowa. W uroczystym zakończeniu uczestniczył Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz p.o. Szefa Wydziału Rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Krakowie kpt. Krzysztof Górka.

Kwalifikacja w naszym powiecie rozpoczęła się 5 lutego. Głównym jej cel to określenie zdolności do ewentualnej służby wojskowej i wprowadzenie tych danych do ewidencji wojskowej. W tym roku kwalifikacja dotyczyła m. in. mężczyzn urodzonych w 2006 roku.

Powiatowa Komisja Lekarska tradycyjnie pracowała w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, gdzie odbyło się również zakończenie kwalifikacji.

- Bardzo cenię sobie Państwa pracę i naszą współpracę. Widać, że czujecie się jak zgrana ekipa, co mnie bardzo cieszy. Dziękuję wszystkim członkom Powiatowej Komisji Lekarskiej oraz współpracującym osobom za tych ostatnich kilka tygodni – mówił starosta Bogumił Sobczyk.

Słowa podziękowania  do wszystkich osób pracujących przy kwalifikacji skierował również kpt. Krzysztof Górka.

W tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską stawiło się 521 mężczyzn i kobiet, w tym :

  • z rocznika podstawowego (2006) - 449 mężczyzn
  • z roczników starszych - 22 mężczyzn
  • 50 kobiet.

Przebadane osoby otrzymały następujące kategorie zdolności do służby wojskowej:

  • kat. A - 430 osób
  • kat. B - 24 osoby
  • kat. D - 53 osoby
  • kat. E - 14 osób.

 

 


Drukuj