Jak Powiat Olkuski pomagał Ukrainie od pierwszych dni rosyjskiej napaści opowiadała dzisiaj Wicestarosta Paulina Polak w Starostwie Powiatowym w Olkuszu.

Grupa 11 ukraińsko-mołdawskich doktorantów odwiedziła nasz urząd w ramach Letniej Szkoły finansowanej przez NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej), aby zgłębić temat projektu pn. " ABC of helping Ukrainian refugees by polish local administration".

Wicestarosta Paulina Polak przedstawiła najważniejsze działania pomocowe podejmowane przez nasz samorząd, takie jak tworzenie punktu recepcyjnego tzw. Miasteczka Namiotowego dla uchodźców na dworcu w Olkuszu, uruchomienie magazynów pomocy humanitarnej, tworzenie baz noclegowych, czy koordynacja współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Kałuskim na Ukrainie i Powiatem Kyffhaeuser w Niemczech.

Szczególnie wzruszającym momentem tego spotkania były wyrazy wdzięczności i podziękowania skierowane do Nas przez ukraińskich gości w języku polskim. Te chwile z pewnością pozostaną w naszych sercach. Jesteśmy z Wami.


 

 


Drukuj