Zdjęcie przedstawia dużą grupę młodych ludzi w sali prelekcyjnej z krzesłami i stolikami. Są oni zwróceni w kierunku Pani prowadzącej wykład. Z tyłu widoczny jest ekran z wyświetlonym slajdem i napisem "Dlaczego hejterzy obrażają innych w Internecie".

Dzień Bezpiecznego Internetu w olkuskiej Bibliotece

Blisko pięciuset uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Olkusza i powiatu olkuskiego wzięło udział w warsztatach i spotkaniach organizowanych w ramach tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Młodzież poznała zagrożenia płynące z Internetu i nowych technologii w czasie następujących zajęć:

  • Twój smartfon to szpieg!
  • Fake news czy prawda, czyli jak radzić sobie z manipulacją w sieci?
  • Stop hejtowi i mowie nienawiści!
  • Phishing, czyli przynęta oszustów.
  • Jak bezpiecznie i mądrze korzystać z mediów społecznościowych?
  • Netykieta, czyli internetowy savoir-vivre w sieci?

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i przypada 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych, zaplanowane zostały aż do końca marca 2023 r.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu „Safer Internet”. Jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za bardzo liczny udział w zajęciach organizowanych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu i przypominamy, że w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci można brać udział przez cały rok. 

Graficzne zaświadczenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Olkuszu o zorganizowaniu DBI.


Drukuj