Nagrody dla sportowców przyznane!

Sport to ich pasja i sposób na życie. Na co dzień ciężko trenują, startują w zawodach, osiągają sukcesy. Najlepsi sportowcy odebrali Nagrody Starosty Olkuskiego za osiągnięcia zdobyte w 2025 roku.

W tym roku specjalnie powołana komisja miała do zweryfikowania aż 104 wnioski. Ostatecznie po zapoznaniu się z oceną komisji starosta przyznał 33 nagrody dla zawodników i 4 dla trenerów.

Sportowa brać spotkała się z władzami Powiatu Olkuskiego w Starostwie Powiatowym w Olkuszu.

Wpłynęła do nas rekordowa liczba wniosków. To pokazuje, jak bardzo Wasze kariery się rozwijają. Przyjmijcie serdeczne gratulacje w imieniu całej Rady Powiatu Olkuskiego. Doceniamy Wasze zaangażowanie oraz to, że rozsławiacie nasz powiat na arenie regionu, kraju i świata. Jesteście mistrzami w swoich dyscyplinach. Wiem, jak trudne jest godzenie codziennych obowiązków ze sportem. Czasem są to ciężkie wybory, ale trzeba wiedzieć, co jest w życiu priorytetem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony trenerów, czyli Waszych przyjaciół, mentorów, autorytetów. Nieocenione wsparcie macie również ze strony rodziców i bliskich. To wasi najważniejsi kibice, którym również należą się słowa podziękowania – mówił Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

Gratulacje sportowcom składali również Wicestarosta Rafał Czeladzki i Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Szatan - Kenderow.

Nagrody przyznano 33 zawodnikom:

  • Laura Adamik – taniec,
  • Jan Barczyk - pływanie,
  • Zofia Białaś – akrobatyka,
  • Julia Bylica – piłka ręczna,
  • Natalia Chmura – taniec,
  • Oskar Drzewiecki - ju jitsu,
  • Igor Duda – akrobatyka,
  • Natalia Galicka – judo,
  • Barbara Haberka – piłka ręczna,
  • Emilia Hajduła – taniec,
  • Aleksandra Kaleta – judo,
  • Weronika Kaziród – piłka ręczna,
  • Maciej Kiełtyka – kulturystyka,
  • Natalia Kopciuch – modelarstwo,
  • Wiktoria Lorek – ju-jitsu,
  • Maja Łobodzińska - taniec,
  • Kinga Maj-Kopciuch - modelarstwo,
  • Igor Marszałek – boks,
  • Dariusz Molęda – paralekkoatletyka,
  • Marzena Noga – piłka ręczna,
  • Beata Pepera – judo,
  • Michał Piątek – kulturystyka,
  • Nikola Piątek – taniec,
  • Kacper Piętka - wędkarstwo,
  • Nadia Płonka – akrobatyka,
  • Laura Salamon - taniec,
  • Julia Stawkowska – modelarstwo,
  • Daria Stopa – taniec,
  • Wojciech Wołowicz – zapasy,
  • Oliwia Woszczek – piłka ręczna,
  • Nadia Woźniczko – judo,
  • Roksana Zyś – judo,
  • Sandra Żurek – akrobatyka.

Oto nagrodzeni trenerzy:

  • Robert Biegaj z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ukemi Judo Wiolbrom,
  • Jacek Czerniak z Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Olkusz,
  • Waldemar Maj z Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu
  • Przemysław Wójcikowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Omega Olkusz.

Fotoreportaż z wręczenia nagród za osiągnięcia sportowe w 2025 roku

 

 


Drukuj