next
pause
play
prev

Aktualności

03.12.2013

Początek pewnej sagi

Swoją debiutancką powieść, zatytułowaną „Historia pewnego związku”, promowała w piątek 29 listopada 2013 pisarka Danka Braun. Spotkanie odbyło się w olkuskiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Można powiedzieć, że w Olkuszu autorka była praktycznie „u siebie”, gdyż pochodzi z Żurady!

Obecnie mieszka w Krakowie. Naprawdę nazywa się Regina Szajowska, z domu Kluczewska. Pisać zaczęła późno, jako matka dorosłych już dzieci. Pseudonim Danka Braun wymyślił podobno jej mąż, jako żartobliwą aluzję do popularnego Dana Browna. Wydana przez warszawską oficynę Prozani książka „Historia pewnego związku” jest współczesnym romansem i… początkiem zamierzonej sagi. Podobno gotowa jest już druga część – „Historia pewnej niewierności”.

W BWA pisarka zjawiła się w otoczeniu kilku osób z rodziny, m.in. męża, kuzynki oraz syna. Jak się zwierzyła, bliscy początkowo byli trochę sceptyczni co do jej pisania. Zmienili zdanie, gdy przeczytali pierwsze gotowe fragmenty… Powieść została ukończona w 2012 roku. Po dłuższych poszukiwaniach udało się nią zainteresować wydawnictwo Prozani. Nie jest to duża oficyna, więc jej możliwości promocji autora i książki są ograniczone. Tym niemniej, dzięki własnej stronie internetowej, pisarka zyskała spore grono fanów.

Podczas spotkania zaprezentowano fragment książki. O przerywniki muzyczne zadbał zaprzyjaźniony z pisarką pianista.

powrót do listy