next
pause
play
prev

Aktualności

01.10.2019

Rodzinny rajd ROWEREM PO ZDROWIE

W ostatnią niedzielę września, przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się rajd rodzinny ROWEREM PO ZDROWIE. Wystartowało w nim niespełna 120 miłośników turystyki na rowerach. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Organizatorami imprezy byli:

Starostwo Powiatowe w Olkuszu

Urząd Miasta i Gminy Olkusz wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu

Fundacja „Zatrzymać Czas”.

Gośćmi specjalnymi, którzy wzięli udział w rajdzie wraz z mieszkańcami powiatu olkuskiego byli medaliści Igrzysk Olimpijskich: Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.

Patronat nad wydarzeniem objął Jacek Osuch Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który wspólnie z olimpijczykami wręczył nagrody i certyfikaty uczestnictwa.

Rowerzyści pokonali około 15 kilometrów w bardzo spokojnym tempie, aby nawet najmłodsi i najstarsi uczestniczy rajdu mogli pokonać wspólnie dystans. Rajd rozpoczął się i zakończył na olkuskim rynku, zatrzymując się na krótki odpoczynek na terenie Domu Turysty TRAMP w Bukownie.

Organizatorzy, oprócz atrakcyjnych nagród i gadżetów sportowych, przygotowali również dla uczestników rajdu grill z kiełbaskami.

Dziękujemy naszym partnerom, MOSiR Olkusz i MOSiR Bukowno, za pomoc w organizacji rajdu, pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu za dbałość o bezpieczeństwo i wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu za okazaną gotowość do pomocy.
Do zobaczenia wkrótce na trasie!

Zdjęcia: Roman Głowacki
powrót do listy