Nowe łóżka dla pacjentów
Nowe łóżka dla pacjentów

Aktualności

07.03.2017

Nowe łóżka dla pacjentów

KOMUNIKAT

Pod koniec kwietnia do szpitala w Olkuszu trafią nowe łóżka dla pacjentów. To wynik porozumienia zawartego między Starostwem Powiatowym w Olkuszu i zarządem Nowego Szpitala.

Na temat realizacji porozumienia i planów szpitala na ten rok, 2 marca w Starostwie Powiatowym w Olkuszu rozmawiali przedstawiciele Zarządu Powiatu Olkuskiego, prezes Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Marcin Szulwiński i zarząd szpitala w Olkuszu. - To powinien być dobry rok dla pacjentów i szpitala. Nowe łóżka, budowa oddziału ratunkowego, możliwość uzyskania 8 mln dotacji na dalszą modernizację – powiedział Paweł Piasny, Starosta Powiatu Olkuskiego.

Podczas spotkania, zarząd szpitala poinformował, że w ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na dostawę 160 łóżek dla szpitala. Nowe łóżka są robione na zamówienie. Ich wymiary dostosowane są do wymiarów drzwi na oddziałach. Mają system regulacji pleców i nóg, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Trwają jeszcze postępowania przetargowe na pozostałe 30 łóżek. Oprócz tradycyjnych łóżek, szpital zamówił także łóżka ortopedyczne, pediatryczne i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii.

- Chcielibyśmy za pośrednictwem Pana Starosty podziękować całemu Zarządowi Powiatu za to porozumienie. Wiemy, że pacjenci bardzo oczekiwali wymiany łóżek w szpitalu. Dzięki temu porozumieniu będziemy mogli szybciej odpowiedzieć na te oczekiwania. Dziękujemy bardzo w imieniu pacjentów, którzy będą korzystać z tych łóżek – mówi Marcin Szulwiński, prezes GNSH.

Nowe łóżka trafią do szpitala pod koniec kwietnia. Łącznie placówka zakupi 190 łóżek. Środki te pochodzą z rezerwy finansowej, którą szpital utworzył na poczet odbudowy studni głębinowej, która znajdowała się na terenie obecnego lądowiska. Ostatecznie w trakcie rozmów między starostwem a zarządem szpitala ustalono, że zamiast budować studnię, szpital zakupi nowe łóżka dla pacjentów.

W czasie czwartkowego spotkania rozmawiano również o innych inwestycjach, które będą realizowane jeszcze w tym roku w szpitalu. Do końca 2017 r. ma powstać nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego budowa kosztować będzie ponad 6,2 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie ponad 4,8 mln zł. To nie koniec, ponieważ dzięki poparciu jakie szpital uzyskał na Forum Subregionu Małopolski Zachodniej szpital będzie aplikował o 8 milionów zł dofinansowania na dalszą modernizację placówki, której koszt to ponad 10 milionów.
Planowane w najbliższym czasie wydatki w wysokości 16 mln zdecydowanie poprawią komfort pacjentów przebywających w szpitalu, przyczynią się do podniesienia jakości świadczonych usług oraz polepszą wizerunek szpitala.

powrót do listy

Kalendarium

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
wszystkie wydarzenia