next
pause
play
prev

Aktualności

21.03.2018

XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki w I LO

Dnia 7 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki "Tadeusz Kościuszko – człowiek, który wyprzedził swoje czasy" zorganizowany w 200 rocznicę śmierci patrona konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs swoim patronatem objął Starosta Olkuski oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Konkurs wzbudził pozytywne emocje i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele jedenastu gimnazjów i czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego. Zaproponowane trzy kategorie konkursu: dyktando niepodległościowe, quiz historyczno-literacki, praca plastyczna-plakat, miały na celu m.in. upowszechnienie i pogłębienie wiedzy na temat życia oraz czynów niepodległościowych Tadeusza Kościuszki, jak również rozwijanie zainteresowań historią ze szczególnym uwzględnieniem epoki nowożytnej.
W dniu dzisiejszym odbyła gala rozdania nagród.
Zgodnie z regulaminem laureatami XV Powiatowego Konkursu zostali:
w kategorii dyktando niepodległościowe
GIMNAZJUM
I miejsce - Katarzyna Leśniak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu,
II miejsce - Karina Oleksy z Zespołu Szkół w Gołaczewach,
Wyróżnienie - Wiktoria Małecka z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Podlipiu, Jakub Pasek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sułoszowej, Martyna Żelezna ze Szkoły Podstawowej w Suchej.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
I miejsce - Paweł Kalarus z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
II miejsce - Piotr Wiśniewski z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

W kategorii quiz historyczno-literacki
GIMNAZJUM
I miejsce - Karolina Pałka ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu,
II miejsce - Kinga Borówka ze Szkoły Podstawowej w Suchej,
III miejsce - Adam Grzywnowicz z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
I miejsce - Łukasz Hawrylak z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
II miejsce - Anna Górska z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
III miejsce - Piotr Cybulski z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

W kategorii plakat
GIMNAZJUM
I miejsce - Kacper Mazela ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sułoszowej,
II miejsce - Kinga Orczyk ze Szkoły Podstawowej w Suchej,
III miejsce - Emilia Pyż z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
I miejsce - Rafał Pacia z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.
Wyróżnienie - Paulina Nawara z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu,
Szymon Goncerz z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. 

powrót do listy

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
wszystkie wydarzenia