next
pause
play
prev

Aktualności

21.11.2019

XIII Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski

12 XI 2019 r. w I LO w Olkuszu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski pod patronatem Starosty Olkuskiego pana Bogumiła Sobczyka, Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Swoją obecnością zaszczycili szkołę: dr Marek Lasota – dyrektor Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, pan Michał Masłowski – naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie, dr Robert Herzyk – wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu w Olkuszu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była wojna, z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a mottem ,,Litania piwnic” M. Białoszewskiego.

Uczestnicy konkursu – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, oceniani byli przez jury pracujące w dwóch zespołach. Sekcję recytatorską przesłuchiwała komisja w składzie: mgr Halina Świtlicka – polonistka, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, absolwentka I LO, mgr Iwona Walusiak – polonistka, absolwentka I LO oraz dr hab. Przemysław Kania – profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Zagłębia. Część muzyczną oceniali natomiast: pani Anna Dudek – mgr edukacji artystycznej, instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach i Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, mgr Michał Mączka – kierownik Działu Artystycznego Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, nauczyciel gry na skrzypcach i pan Wojciech Taborek – magister sztuki, artysta, nauczyciel w Szkole Muzycznej I stopnia w Olkuszu, organista w Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, absolwent I LO.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Armii Krajowej, Radę Rodziców, Drukarnię DELA i Firmę Karolinex-Recykling wręczyli zwycięzcom: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz jurorzy oceniający występy artystów.

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

MUZYKA

Szkoły podstawowe:

1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce - Maksymilian Kaszuba SP nr 1 Bukowno,
ex aequo - Zuzanna Przybylska SP nr 6 Olkusz
3 miejsce - Magdalena Urbańska SP nr 1 Bukowno

Wyróżnienie: Emilia Witek SP Dłużec


Szkoły ponadpodstawowe:

1 miejsce – Olga Michalik IV LO w Olkuszu
2 miejsce – Martyna Krawczyk I LO w Olkusz
ex aequo – Aleksandra Kałużna ZS nr 4 Olkusz 3 miejsce – Dawid Pacia ZS Wolbrom


RECYTACJA

Szkoły podstawowe:

1 miejsce – Mateusz Pielka ZSP Zarzecze
2 miejsce – Krzysztof Mąkol SP Chełm
3 miejsce – Dominika Zajega SP Gorenice

Wyróżnienie: Alicja Kundzierewicz ZSP Wolbrom


Szkoły ponadpodstawowe:

1 miejsce – Natalia Tomczyk II LO Olkusz
2 miejsce – Emilia Jedlińska-Jung I LO Olkusz
3 miejsce – Gabriela Wolczyńska ZS Wolbrom

Wyróżnienie: Kacper Szlęzak ZS 4 Wolbrom

Gratulujemy nagrodzonym i już czekamy na kolejną edycję konkursu!
 
powrót do listy

Kalendarium

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
wszystkie wydarzenia