Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu
MOK Olkusz - podsumowanie wakacji
Latawce MOK Olkusz

Aktualności

13.09.2017

Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu

W lipcu i sierpniu, podczas tegorocznych wakacji, udział w atrakcjach oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wzięły 5153 osoby. Zarówno w MDK, jak i MOK - Centrum Kultury, odbywały się liczne imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Największe powodzenie wśród dzieci miały "Bajkowe niespodzianki", czyli bezpłatne przedpołudniowe seanse dla dzieci, i teatrzyki. Spore powodzenie miała akcja "Weź plakat", a i za kulisy MOK niejeden chciał zajrzeć...  Ogromnie udane było spotkanie ze strażakami z OSP w Olkuszu „Bawmy się bezpiecznie”. Dzieci poznały sprzęt ratowniczo-gaśniczy dzielnych strażaków, którzy w różny sposób chronią nasze życie – nie tylko gasząc pożary, ale i biorąc udział w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.
Licznie też żegnaliście z nami wakacje na dorocznym balu.
Braliście również udział w warsztatach teatralnych, ceramicznych, plastycznych i tanecznych, gdzie wspaniale rozwinęły się wasze talenty. Dział Muzealno-Regionalny MOK przygotował dla uczestników bogatą i różnorodną ofertę wakacyjnych zajęć – odbyło się szesnaście muzealnych warsztatów i zajęć kreatywnych. Przeważały plastyczne, ale były też wykłady o historii muzeum, kreatywne gry i zabawy, a nawet afrykańska sesja fotograficzna.
Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku chętnie dzieliły swój czas z młodszym pokoleniem. Bo przecież „Nie ma jak u babci i dziadka”, zwłaszcza, gdy „Babcia Renia czyta dzieciom”.
W tym roku zainaugurowaliśmy akcję „Wakacje z duchami”, połączoną z biwakiem rodzinnym na Zamku w Rabsztynie. Bardzo wiele rodzin spędziło letnią noc pod namiotem u podnóża zamku, a ci, którzy nie nocowali, też z radością pozwolili się wystraszyć historycznym duchom.
Bardzo cieszy nas rosnąca z roku na rok frekwencja. Jesteśmy dla Was, bądźcie z nami!
powrót do listy

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
wszystkie wydarzenia