next
pause
play
prev

Aktualności

06.08.2019

Powiatowe obchody 100-lecia Policji Państwowej

Tegoroczne Święto Olkuskiej Policji obchodzono w szczególnie uroczystej atmosferze, gdyż przypadły one w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.
 

W niedzielę 4 sierpnia powiatowa uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Olkuskiej Policji w Bazylice św. Andrzej Apostoła, która koncelebrowana była przez Biskupa Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorza Kaszaka, Dziekana Dekanatu Olkuskiego ks. Henryka Chmiełę oraz ks. Prałata Mieczysława Miarkę.
 

Druga część uroczystości odbyła się na olkuskim Rynku, gdzie podczas uroczystego apelu zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie policyjne.
 

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Senatu Marek Pęk, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wiceminister Sportu Poseł Jacek Osuch, Posłanki Agnieszka Ścigaj i Lidia Gądek, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, przedstawiciele samorządów wszystkich gmin powiatu olkuskiego, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Olkuszu, Prokuratury Rejonowej w Olkuszu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.
 

O oprawę muzyczną zadbał zespół „Małe Zedermianki”, który przygotował specjalnie przygotowane na tę okoliczność utwory.
 

– Dzisiaj jesteśmy uczestnikami wielkiego święta odwagi, determinacji i poświęcenia na rzecz drugiego człowieka. Funkcjonariusze i pracownicy Policji! – Wasza postawa świadczy o tym, że nie traktujecie obowiązków w sposób rutynowy, ale wypływający z wewnętrznego poczucia odpowiedzialności za życie i mienie naszego Powiatu. Za to należą się Wam najwyższe wyrazy uznania. 100 lat waszej pracy to setki doświadczeń, setki wygranych akcji, setki uratowanych istnień ludzkich, ale i setki zatrzymań, starć i funkcjonariuszy, którzy poświęcili zdrowie i życie na służbie. Zwracam się również do Waszych rodzin, żon, mężów, dzieci i wnuków. Stokrotne dzięki za Wasze wsparcie! Za cierpliwość, za wyrozumiałość i za przychylność. W imieniu Zarządu Powiatu, Rady Powiatu i mieszkańców Powiatu Olkuskiego życzę Policjantom i Pracownikom Policji powodzenia i wytrwałości na każdym polu działania. Słowa szacunku kieruję również do wszystkich policyjnych Emerytów i Rencistów, którym życzę wielu lat życia w dobrym zdrowiu - mówił do zebranych starosta Bogumił Sobczyk.

powrót do listy

Kalendarium

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
wszystkie wydarzenia