next
pause
play
prev

Aktualności

17.09.2020

Nowe respiratory w olkuskim szpitalu

Szanowni Państwo!

Drodzy Mieszkańcy powiatu olkuskiego!

Mamy dla Was bardzo dobre wieści. W dniu dzisiejszym Powiat Olkuski przekazał Nowemu Szpitalowi w Olkuszu dwa nowe respiratory o łącznej wartości 170 tysięcy złotych. Zakupione respiratory przeznaczone są do terapii niewydolności oddechowej rożnego typu stosowania na różnych oddziałach dla dzieci i dorosłych, w tym m. in. na oddziale intensywnej terapii, sali wybudzeń, szpitalnym oddziale ratunkowym i w transporcie wewnątrzszpitalnym. Pozyskanie ich możliwe było dzięki wsparciu firm, które przekazały na rzecz walki z COVID-19 darowizny finansowe. Były to:

Velvet Care Sp. z o.o.

Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o.

BOLTECH Sp. z o.o.

ZGH „Bolesław” S.A.

Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S. A.

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o.


DZIĘKUJEMY za okazane serce i hojność.


Szczególne podziękowania składa Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk

„W imieniu Radnych Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Olkuszu pragnę złożyć ogromne podziękowania dla darczyńców za wsparcie, jakiego udzieli przekazując darowizny finansowe na rzecz walki z COVID-19. Dzięki nim możliwy był zakup dwóch respiratorów o łącznej wartości 170 tysięcy złotych a także potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla służb sanitarnych, medycznych i porządkowych. Zakupione respiratory, które dzisiaj możemy przekazać spółce Nowy Szpital w Olkuszu będą przeznaczone do terapii niewydolności oddechowej rożnego typu stosowania na różnych oddziałach w tym m. in. na oddziale intensywnej terapii, sali wybudzeń, szpitalnym oddziale ratunkowym i w transporcie wewnątrzszpitalnym.
Jednocześnie dziękuję wszystkim włodarzom powiatu olkuskiego za zgodną współpracę w czasie panującej epidemii. Obecność wszystkich z Państwa to budujące świadectwo solidarności dla najwyższych wartości: zdrowia i życia ludzkiego. ”
powrót do listy