next
pause
play
prev

Aktualności

19.11.2019

Nowa, nowoczesna karetka dla powiatu olkuskiego

Dzięki ogólnopolskiemu „Programowi wymiany ambulansów” do stacji Krakowskiego Pogotowi a Ratunkowego trafiła nowoczesna karetka, która nie tylko przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo pacjentów.

Karetka stacjonuje w Olkuszu i będzie służyć mieszkańcom powiatu olkuskiego. Wyposażona jest w specjalistyczne nosze bariatryczne o nośności do 395 kg, zintegrowane z wielopoziomowym transporterem posiadającym elektro-hydrauliczną, bezstopniową regulację wysokości oraz system mocowania noszy montowany do podłogi ambulansu, co umożliwia łatwy załadunek i rozładunek pacjenta.

Całkowity koszt ambulansu to blisko 470 tys. zł, środki finansowe w wysokości 400 tys. zł zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Ze względu na zakup noszy Krakowskie Pogotowie Ratunkowe dopłaciło ze środków własnych 70 tys. zł.

W uroczystym przekazaniu karetki uczestniczyli przedstawiciele powiatu olkuskiego ze starostą Bogumiłem Sobczykiem i przewodniczącym rady Jackiem Osuchem na czele, radny sejmiku województwa małopolskiego Andrzej Wójcik oraz dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego - Małgorzata Popławska.

Poświęcenia ambulansu dokonali ksiądz dziekan Henryk Chmieła i ksiądz prałat Mieczysław Miarka.

 
powrót do listy