next
pause
play
prev

Aktualności

30.06.2017

Na ludowo w Imbramowicach

Doroczne spotkanie Starosty Olkuskiego z Kołami Gospodyń Wiejskich i sołtysami z Powiatu Olkuskiego odbyło się tradycyjnie w Imbramowicach 29 czerwca 2017 r. Okazją do tych spotkań są uroczystości odpustowe ku czci świętych Piotra i Pawła.

Spotkanie z sołtysami i KGW Starostwo Powiatowe zorganizowało na terenie zabytkowego kompleksu klasztornego Sióstr Norbertanek już po raz siódmy. Uroczystość organizowana jest w podziękowaniu lokalnym działaczom społeczności wiejskiej za ich wkład w podtrzymywanie ludowych tradycji i pięknych zwyczajów polskiej wsi.

Honory samorządu powiatowego pełnił przez większość czasu Wicestarosta Olkuski Jan Orkisz wraz z Sekretarzem Powiatu Marcinem Wójcikiem. Starosta Paweł Piasny z powodu nawału obowiązków pojawił się jedynie na krótko. W uroczystości wzięli też udział: poseł na Sejm RP Lidia Gądek, przedstawiciele Oddziału Regionalnego KRUS Kraków z dyrektorem Łukaszem Kmitą na czele, wójt gminy Trzyciąż Roman Żelazny, burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, przewodniczący Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia radny powiatowy Jan Łaksa oraz przedstawiciele Rady Gminy w Trzyciążu – w tym Przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda i jego zastępca Jan Książek.
Program artystyczny spotkania rozpoczęły występy Kół Gospodyń Wiejskich z Chrząstowic, Gołaczew i Zedermana. Hasło przewodnie ich przyśpiewek, „Wsi spokojna, wsi bezpieczna”, służyło propagowaniu zasad BHP podczas prac rolniczych. Następnie góralski zespół Folk Power z Pienin przedstawił gościom koncert muzyki ludowej pt. „Janosikowa biesiada”, zapraszając do wspólnej zabawy publiczność. Był wystrzał ze zbójnickiego pistoletu i konkursy tańca góralskiego z nagrodami.

Starostwo Powiatowe w Olkuszu składa serdeczne podziękowania zgromadzeniu Sióstr Norbertanek i kapelanowi ks. Januszowi Stachowi za umożliwienie po raz kolejny zorganizowania spotkania na terenie klasztoru. Dziękujemy również Placówce Terenowej KRUS Wolbrom, na czele z kierownikiem Michałem Mrówką, za włączenie się w organizację jednego z punktów programu. 

powrót do listy

Kalendarium

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
wszystkie wydarzenia