next
pause
play
prev

Aktualności

07.12.2020

Mikołaj Wszechmocny

Dla Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej grudzień jest czasem szczególnym, radosnym ale również trudnym, przywołującym wspomnienia. O dobre samopoczucie i niezapomniane wrażenia Mieszańców DPS-u z wielką troską i zaangażowaniem dbają Dyrekcja oraz Pracownicy, ale również Sąsiedzi i Zarząd Osiedla Śródmieście, na którym zlokalizowany jest DPS. Co roku kalendarz odwiedzin, wydarzeń i atrakcji dla Mieszkańców DPS-u jest mocno zapełniony. Ze względu na panującą pandemię, w tym roku wiele wydarzeń się nie odbyło, a Mieszkańcy zostali poddani obowiązkowej izolacji. To wszystko spowodowało, że nastroje w DPS-ie nie są optymistyczne i napawają obawą, że nadchodzące święta będą skromne i smutne.

Nic bardziej mylnego! Dzięki mobilizacji ludzi, mocno na co dzień związanych z DPS-em, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i pomimo nałożonego reżimu sanitarnego i związanego z nim zakazu odwiedzin, udało się zorganizować dla Mieszkańców Mikołajki.

Były wyjątkowe, a Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Aniołkiem, nie mogąc wejść na teren DPS-u unieśli się w chmury pukając do okien Mieszkańców i pozdrawiając ich z wysokości. Rolę sań odegrała tym razem zwyżka. Całość wydarzenia została ubrana w piękną i wzruszającą oprawę muzyczną. Na żywo dla Mieszkańców śpiewała Monika Korpusik.

Życzenia z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składali:
Bogumił Sobczyk – Starosta Olkuski,
Iwona Cebo – Dyrektor DPS,
Siostra Katarzyna (w roli Aniołka),
Agnieszka Kowalska, Miłosz Pałka, Marek Krzykawski (w roli Świętego Mikołaja) – przedstawiciele Zarządu Osiedla Śródmieście,
Monika Korpusik – wokalistka.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej akcji.

Zobaczcie fotorelację z wydarzenia.
powrót do listy