next
pause
play
prev

Aktualności

04.12.2018

Konkurs Mój Patron

W uroczystej i sympatycznej atmosferze, w obecności zaproszonych gości: pana Bogumiła Sobczyka - wicestarosty powiatu olkuskiego, wicedyrektora wydziału katechetycznego Kurii Diecezji Sosnowieckiej - ks. dr. Michała Knapika, ks. Henryka Chmieły - dziekana Dekanatu Olkuskiego, ks.prof. Pawła Pielki - pracownika akademickiego, dyrektora biura poselskiego Lidii Gądek i radnego - pana Tomasza Bargieła, radnej powiatu olkuskiego Wandy Klimek, dr. hab. Stanisława Jakubasa - artysty grafika, Zofii Roli-Wywioł - artysty plastyka oraz zaproszonych nauczycieli, zostały wręczone nagrody w Konkursie "Mój Patron" organizowanym przez naszą szkołę . Pomysłodawcą i kuratorem konkursu był artysta plastyk Stanisław Wywioł. Jak sam mówił, "główną ideą Konkursu było zwrócenie uwagi na wartość znaczeniową imienia oraz na postaci, które się z nim, np. historycznie łączą". Na Konkurs nadesłano 176 prac z 15 szkół diecezji sosnowieckiej, z których jury nagrodziło i wyróżniło 16, natomiast do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 49 najlepszych prac. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Olkuskiego i Kurię Diecezji Sosnowieckiej laureatom wręczyli pan wicestarosta Bogumił Sobczyk, pani dyrektor Katarzyna Polak oraz artysta malarz Stanisław Wywioł.
Konkurs i wystawa to duży sukces Stanisława Wywioła i naszego liceum. Jesteśmy przekonani, że tym wydarzeniem wracamy do chlubnej tradycji naszej szkoły, kiedy to dzięki uczniom klas o profilu artystycznym i organizowanym wystawom ,"Galeria na Piętrze" żyła i przyciągała społeczność szkolną ciekawymi ekspozycjami.
fot. Roman Głowacki

powrót do listy

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
wszystkie wydarzenia