next
pause
play
prev

Aktualności

05.02.2018

Koncert Charytatywny „Wszyscy dla Wszystkich”

Już po raz 12, w miniony weekend, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” odbył się Koncert Charytatywny na rehabilitację dzieci i młodzieży.
Koncert był równocześnie okazją do zaprezentowania artystów z prowadzącego przez Stowarzyszenie i niezwykle prężnie działającego Klubu Osiedlowego Przyjaźń.
Jako pierwszy – gratka dla miłośników gatunku - zaprezentował swoje utwory raper Krystian Arnold, dwukrotny laureat Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski.
Niezwykłych wrażeń, a starszym widzom także nutki wspomnień, dostarczył spektakl w wykonaniu Teatru z Udziałem Osób Niepełnosprawnych. Aktorzy, młodzież z Gimnazjum Nr 1 wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawili opartą na kanwie twórczości Stanisława Barańczaka etiudę „Co będzie świadectwem”. Artyści, których oglądaliśmy z zapartym tchem, to: Kinga Cieluch, Kacper Fedorowicza, Julia Grzebinoga, Maria Sioła, Iga Tomsia, Agnieszka Kostulska, Patrycja Krymula, Karol Kura, Anna Nawara, Krzysztof Pęgiel, Kornelia Szlachta i Natalia Tomczyk; akustykiem był Kacper Żurek.
Występ grupy instrumentalno-wokalnej Franciszka Dudka, którą wszyscy kochają nie tylko za muzykę, ale i za to, że jest zespołem bez granic wiekowych, otrzymał rzęsiste brawa. Śpiewali i grali: Anna Tomsia, Patrycja Krymula, Jagoda Wojdyła, Klaudia Fiurska, Przemysław Arnold, Mateusz Syguła, Zbigniew Specjał, Jakub Świerczek i gościnnie najmłodsza artysgtka, Zuzanna Śladowska.
Na scenie zagościł Teatr Seniora z premierą spektaklu „Skąpiec”, adaptacją sztuki Moliera zrealizowanej w ramach projektu Centrum Seniora w integracji z młodzieżą 2017. Spektakl w mistrzowskiej reżyserii dr-a hab. prof. Przemysława Kani wywoływał serdeczne wybuchy śmiechu. Żywiołowa gra seniorów była porywająca. Zachwycili nas: Anna Kostulska, Maria Bień, Ewa Pogan, Irena Włodarczyk, Barbara Sikora, Franciszek Dudek, Marian Kostulski i Grzegorz Ludwiczak.
Wstępne obliczenia wykazały, że już podczas koncertu zebrano ponad 3000 zł.  
powrót do listy

Kalendarium

Luty 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
wszystkie wydarzenia