next
pause
play
prev

Aktualności

02.12.2019

20 lat Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie

W dniach 28 i 29 listopada 2019 r. odbyła się Ogólnopolska Jubileuszowa Konferencja Naukowa "20 lat Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość". Konferencja zorganizowana została przez przez Instytut Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Konwent Dyrektorów Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Województwa Małopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej. Patronat honorowy objęli: Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak - Rektor UP w Krakowie, Ogólnopolskie
Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie oraz Starostowie Powiatów: Bocheńskiego, Chrzanowskiego, Dąbrowskiego, Krakowskiego, Limanowskiego, Miechowskiego, Nowosądeckiego, Nowotarskiego, Olkuskiego, Proszowickiego, Suskiego, Tarnowskiego, Tatrzańskiego, Wadowickiego, Wielickiego.

Podczas części jubileuszowej Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk wraz z Wojciechem Pałką Przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego oraz dr hab. prof. UP Norbertem G. Pikułą Dyrektorem Instytutu Spraw Społecznych UP w Krakowie na ręce Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu Anny Curyło-Rzepki wręczyli dyplom uznania z okazji 20-lecia działalności na rzecz wsparcia rodziny i rozwoju polityki społecznej w Powiecie Olkuskim.

To jedna z takich chwil, która pozwala zatrzymać się, spojrzeć w przeszłość i pomyśleć o tym, co będzie w przyszłości. Dla pracowników
PCPR to przede wszystkim 20 lat ciężkiej pracy, tysiące godzin spędzonych na pomocy, interwencjach. Praca ta wymaga od nich nie tylko szczególnej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, ale również umiejętności współżycia i współpracy z innymi.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości na kolejne lata.
powrót do listy