next
pause
play
prev

Aktualności

04.04.2017

I LO w hołdzie Piłsudskiemu

„Józef Piłsudski – życie i działalność na tle literatury XX-lecia międzywojennego” – pod takim hasłem 22 marca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki. Zorganizowany został dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w 150. rocznicę urodzin Marszałka. Konkurs objęli swoim patronatem Starosta Olkuski, Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Otwarcia konkursu dokonała dyrektor Irena Majda. Uroczystość zaszczycił Robert Herzyk – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Odczytano także list Krzysztofa Jaraczewskiego, dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, do uczniów biorących udział w konkursie.

Po części oficjalnej uczestnicy rozeszli się do sal, gdzie młodzież gimnazjalna i licealna zmagała się w trzech kategoriach: dyktando niepodległościowe, quiz historyczno-literacki, plakat pod hasłem „Sen o niepodległej Polsce”.

W konkursie wzięło udział 54 uczestników – uczniów z ośmiu gimnazjów (z naszego powiatu oraz spoza niego) i z pięciu liceów.

Zgodnie z regulaminem laureatami XIV Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego zostali:
W kategorii „dyktando niepodległościowe”:
Gimnazjum: I miejsce – Weronika Chariton z Zespołu Szkół w Zarzeczu; II miejsce – Aleksandra Olszyńska z Gimnazjum Nr 2 w Przegini; Julia Ziarnik z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu; III miejsce ex aequo – Patrycja Łączna z Zespołu Szkół w Suchej, Karina Oleksy z Gimnazjum w Gołaczewach, Matylda Sudoł z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu.
Szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce – Paweł Kalarus z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

W kategorii „quiz historyczno-literacki”:
Gimnazjum: I miejsce – Maria Kowal z Zespołu Szkół w Zarzeczu; II miejsce – Kinga Borówka z Zespołu Szkół w Suchej; III miejsce – Wiktoria Bąk z Zespołu Szkół w Zarzeczu.
Szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce – Łukasz Hawrylak z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu; II miejsce – Karolina Czarczyńska z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu; III miejsce – Weronika Wąsowska z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

W kategorii plakat „Sen o niepodległej Polsce”:
Gimnazjum: I miejsce – Katarzyna Krzystanek z Gimnazjum Nr 2 w Przegini; II miejsce – Magdalena Pałka z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu; III miejsce – Kinga Orczyk z Gimnazjum w Suchej; wyróżnienie – Michalina Łaksa Gimnazjum w Gołaczewach i Paulina Nawara Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu.
Szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce – Urszula Furman z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu; Wyróżnienie – Karolina Paulewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu i Izabela Żak z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Uroczysta Gala rozdania nagród miała miejsce 31 marca, oczywiście w I Liceum Ogólnokształcącym. Nagrody oraz wyróżnienia wręczali zaproszeni goście, którzy swoim patronatem objęli imprezę oraz ufundowali nagrody dla zwycięzców. Obecni byli: Wicestarosta Jan Orkisz, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu Robert Herzyk, przedstawiciel IPN Michał Masłowski. Gala pokonkursowa została uświetniona występami młodych artystów z I LO.


Informacja i zdjęcia: I LO w Olkuszu

powrót do listy

Kalendarium

Luty 2020
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
wszystkie wydarzenia